Coach & Reisblogger

We zoeken de hoogte op

Vandaag staat in het teken van hoogte. We starten bij Taipei 101.

De toren werd op 31 december 2004 geopend. Met een hoogte van 508 meter (zonder antenne 449 meter) was het tot juli 2007 het hoogste gebouw van de wereld. Het werd in 2010 overtroffen door Burj Khalifa.

Taiwan ligt op de grens van twee tektonische platen waardoor aardbevingen regelmatig voorkomen, vandaar dat het nodig was maatregelen te nemen bij de bouw van Taipei 101 om deze natuurkrachten te weerstaan. Daarvoor koos men de gestemde massademper, een reusachtig bolvormig gewicht (660 ton) in de top van het gebouw dat tegendraads beweegt bij trillingen. Het gewicht van de bol neemt een deel van de bewegingsenergie van het gebouw op wanneer zich trillingen voordoen, bijvoorbeeld bij stormen of aardbevingen.

De liften in het gebouw behoren tot de snelste ter wereld, ze bewegen zich met ruim 60,5 km/h naar boven en dalen met een snelheid van 36,6 km/h. Verder is het een van de weinige gebouwen waar dubbeldekliften gebruikt worden. De liften zijn uitgerust met een eigen druksysteem en noodremmen, de kosten per lift bedragen ruim 2 miljoen dollar.

Het ontwerp van het gebouw is veel beïnvloed door de leer van Feng Shui. De belangrijkste vorm die te herkennen is in het gebouw is de pagode. (Info van Wikipedia)

We hebben kaartjes voor 11 uur. Maar we denken slim te zijn om er even na tienen te zijn. Haha leuk bedacht. Maar ipv de tien uur die ze “officieel” open gaan is het vandaag elf uur. Trouwens de mall gaat ook pas om elf uur open. Het zijn hier niet echt vroege voegels. Hier liepen we gisteren ook al tegenaan. Op het station was voor 10 uur ook weinig open.

Het is heerlijk weer. We vermaken ons buiten wel. We verkennen de boel wat, maken wat filmpjes en kwart voor elf staan we weer binnen. Daar staat inmiddels een rij. We mogen in de korte rij staan. Want we hebben al kaartjes. Dan om elf uur mogen we naar de kassa. We worden uit de rij gehaald want we hebben al de goede tickets. Na de foto (werkelijk bij iedere attractie moet je op de foto die we nooit nemen. In het begin zeiden we nog dat we niet wilden maar dat lukt je toch niet. Dus nu laten we het altijd gelaten toe. Nemen braaf het kaartje aan. En gooien dat daarna gelijk weg). Na de foto dus gaan we de lift in. Nou ja even wachten. We mogen net niet meer mee. Al ras zitten we in de lift met nog tien mensen en dan in luttele seconden staan we op de 89ste verdieping. De aankleding op de verdieping is bijzonder. Het uitzicht is prachtig. Het weer werkt gelukkig ook mee. We lopen een rondje. Kijken in de souvenirwinkel (heel duur), zien de tuned massed damper. Zie de info hier boven. Heel indrukwekkend.

We zoeven weer naar beneden en nemen de uber naar maokong gondola.

Met wat hulp kopen we voor 120 dollar een kaartje (enkele reis). Je hebt met die glazen bodems, dat hebben wij niet gedaan en daarom zaten wij al snel in een gondel. Eerst sloot de deur niet. Dat kwam gelukkig later goed. Hoelang zit je normaal gesproken in zo’n gondel. Max een kwartier toch. We waren toch niet helemaal goed voorbereid want met 4,03 km duurt de tocht ongeveer 20 tot 30 minuten. Er zijn een paar stops onderweg en je komt op een hoogte van 1500 meter. De wind wakkert aan. Het wordt stiller in de gondel. We schommelen heen en weer en er lijkt geen einde aan te komen.

Aan de andere kant aangekomen, komen we even bij. We genieten van het uitzicht. Drinken wat en gaan met de taxi naar Longshan tempel. De drukste tempel van Taipei, hij is van de boeddhistische en taoïstische leer. Veel toeristen en gelovigen. Ik loop rustig langs alles heen om het op me in te laten werken.

‘S avonds naar de Thai om ons alvast voor te bereiden op de volgende gedeelte van de reis.

Plaats een reactie